• 14 e-mailových lekcí a 14 motivačních videí v uzavřené FB skupině

 

 • termín kurzu: 12.3-2.4.2021
 • možnost aktivního zapojení v uzavřené FB skupině, která startuje dříve než e-mailové lekce a uzavírá se 5 dní po konci lekcí
 • CENA: 990 Kč

Máte doma výchovně náročné dítě? Chybí vám nadhled? Dochází vám síly?

 

 • Co kdybyste se naučili, jak si udržet zdravé nasazení a trénovat odolnost?
 • Co kdybyste si lépe uvědomili smysluplnost rodičovství?
 • Co kdybyste využili moji osobní podporu k žádoucím změnám?

Krok za krokem projdeme důležitá témata související s rizikem vyhoření a vyzkoušíte si techniky, které pomáhají vyhoření předcházet.

Kurz vychází z principů pozitivní psychologie, na řešení orientované psychoterapie, minimalismu a mindfulness, které jsou v prevenci syndromu vyhoření velmi užitečné!

Naučíte se, jak vyhoření účinně předcházet a jak se více radovat ze života s dětmi!

Kdo vás kurzem provede?

 

Jsem zkušená psycholožka, terapeutka s komplexním přítupem k ADHD a maminka tří dětí.

Pracovala jsem na Lince bezpečí, v pedagogicko-psychologické poradně, v ambulanci střediska výchovné péče a mám zkušenosti jako školní psycholožka na inovativní škole.

Nyní se věnuji zejména rodičům dětí s ADHD, ale obracejí se na mě také rodiče i jinak výchovně náročných dětí.

Založila jsem FB skupinu Pro rodiče dětí s ADHD, ve které je přes tisíc členů.  

Dokážu vás nasměrovat k tomu, co se daří, a podpořit vás v rozvoji toho podstatného. Pomáhám „rozpouštět“ nefunkční mechanismy, které vám brání v nadhledu a v realizaci žádoucích změn.

Proč je pro rodiče dětí s ADHD důležitá prevence syndromu vyhoření?

 

Matky dětí s ADHD jsou syndromem vyhoření ohroženější, protože jsou to zpravidla ony, které stojí v první linii v boji s nežádoucími projevy této poruchy, která má potenciál obrátit rodinný život naruby.

Rodiče dětí s ADHD jsou tlačeni k tomu, aby svoje děti „rovnali“, pořád něco trénovali či doháněli. To má zásadní vliv na jejich psychickou odolnost a kvalitu rodinného i profesního života.

Okolo diagnózy ADHD je mnoho otázek a více názorů, a mnohdy se na nich neshodnou ani odborníci.

Rodiče mají tendence srovnávat schopnosti svých dětí s ADHD s dětmi svých kamarádů nebo se zdravými sourozenci, což ohrožuje rozumnou míru jejich angažovanosti ve výchově.

(Více v článku na mém blogu)

 

Co vás v e-mailových lekcích čeká?

 

 • práce s terapeutickým deníkem a afirmacemi
 • osobní inventura vašich rizikových faktorů a dovedností 
 • techniky k posilování „ochranného pláště“ proti vyhoření
 • trénink pozitivního a konstruktivního myšlení
 • realizace nových návyků a vyhodnocování pokroků

 

Jak kurz probíhá?

 

Čeká vás 14 e-mailových lekcí (každý den jedna) s praktickými tipy k zamyšlení či úkoly. Ke každé lekci navíc motivační video v uzavřené FB skupině, kde budeme sdílet a diskutovat vaše zkušenosti a otázky.

Kurzu můžete věnovat 20 minut denně, nebo i dvě hodiny při důkladném zamýšlení a plnění úkolů. K lekcím se můžete vracet a můžete v práci na sobě pokračovat i po ukončení kurzu.

Do začátku kurzu budete potřebovat pouze deník nebo sešit, psací nástroj a odhodlání pracovat na sobě:).

 

Co o kurzu řekla jedna z jeho prvních absolventek?

Rozjezd kurzu byl pro mě trošku náročnější,  ale jsem moc ráda, že jsem si našla čas pro uskutečnění toho, co bylo třeba.  

Jaká lekce mi nejvíce pomohla?  Super byla lekce o odpovědnosti a rozhodování a lekce s návodem, jak vytěžit touhu po štěstí. Úplně nadšená jsem byla z technik na přeformulování problémů. Lekce byly hezky sestaveny a některé mě dokonce nakoply k tomu, že jsem si vyhledala nějaké knihy a jiné zdroje.

Komu bych kurz doporučila? Záleží na tom, v jaké fázi vyhoření kdo je.  Mě přišlo, že se blížím k možnosti vyhoření, takže jsem mohla všechny lekce v pohodě vstřebat a mám teď návody, jak se vyhoření bránit.  Pokud někdo není schopen vstát z postele, tak to pro něj asi není. 

Jak fungovala uzavřená FB skupina? FB skupina byla fajn. Pocity ohledně rodičovského vyhoření nechce nikdo sdílet na potkání, takže jsem byla ráda, že vše bylo na dobrovolné bázi.  A že jsme se mohly ujistit se, že všemu v lekcích rozumíme správně.  Jestli se do skupiny přidají ještě motivační videa, tak to bude super. 

Moc děkuji za kurz a přeji všem absolventům hodně úspěchů!

Hana Procházková

Maminka 3 dětí

Nejste si jistí, zda je pro vás online kurz STOP VYHOŘENÍ to pravé ořechové? Máte doplňující otázky?

 

Napište mi na e-mail ivana.matyasova84@gmail.com nebo zprávu na můj osobní FB profil Ivana Matyášová  a já vám ráda odpovím.