Milí rodiče dětí s ADHD, přemýšleli jste nad rodičovským syndromem vyhoření? Myslíte, že se vás týká? Projděte si tento článek, přihlaste se k odběru orientačního testu a do večera budete mít jasno.

 

Co je to rodičovský syndrom vyhoření?

 

Syndrom vyhoření u rodiče je stav psychického vyčerpání. Projevuje se tak, že rodič ztrácí zájem o aktivity s dětmi, o rodinný život, o práci i o sebe.

To může mít nepříjemné dopady ohledně zdravého nasazení při výchově dětí, ohledně pocitu smysluplnosti v rodičovství a samozřejmě také dopady na tělesné i duševní zdraví postiženého rodiče.

V předchozím článku jsem psala o tom, že riziko vyhoření je pro rodiče dětí s ADHD ze 3 důvodů zvýšené. Je dobré vědět, že vyhoření se může týkat i vás, není to pouze „výsada“  pracovníků na vrcholových pozicích či v pomáhajících profesích.

 

 

Jak popisují vyhoření rodiče dětí s ADHD?

 

Když ráno zazvoní budík, tak jsem úplně grogy. Špatně spím a ta hrůza, když mám vstávat a fungovat!!!

Mám pocit, že než jsem měla děti, tak jsem byla úplně jiný člověk. Měla jsem spoustu koníčků, v práci jsem měla kamarádky a s manželem jsme se skoro nehádali.

V práci přežívám, a když přijdu domů tak vlastně taky. Je to pořád dokola. Když jsem se snažila, tak se nic nezměnilo, pořád nějaké trable, teď už ani nemám chuť něco řešit.

Jak se cítím? Nemám náladu na děti, na manžela, nic mě nebaví, snažím se vymyslet nějakou super aktivitu, která mě nakopne, ale moc to nefunguje.

Jak se mám? Vůbec nestíhám a přitom mám pocit, že jedu naplno. Pořád je co řešit, pořád po mě někdo něco chce, pořád mě někdo volá, pořád je něco nedodělané nebo nevyřešené. 

 

Připomíná vám to vaše každodenní myšlenky? Říkáte si, že to odněkud znáte?

Zkuste si orientačně vyhodnotit, jak na tom s rizikem ohledně vyhoření aktuálně jste.

Jak? Tak, že se přihlásíte pod tímto článkem a já vám na e-mail pošlu návod, jak si udělat orientační test na rodičovské vyhoření v pohodlí domova.

To je vše. Přeji vám krásně pomalé rodičovské hoření!

 

.