Ivana Matyášová

Jsem máma tří dětí, psycholožka a terapeutka s komplexním přístupem k ADHD, která založila FB skupinu Pro rodiče dětí s ADHD.

Čemu věřím?

Mojí vášní je komplexní přístup k ADHD, hledání řešení na míru, užitečné vedení rozhovoru, pojetí života jako příběhu…

Věřím ve vzájemnou podporu a inspiraci.

Jako rodič se snažím pracovat na sobě, protože naplněný a vyrovnaný člověk, je dobrým vzorem a oporou svým dětem.

 

Než jsem si pořídila děti

Před založením rodiny jsem hodně času věnovala sportu, cestování, přátelům a vzdělávání.

Vystudovala jsem psychologii a speciální pedagogiku a absolvovala komplexní psychoterapeutický výcvik.

Pracovala jsem na Lince bezpečí, se školními třídami, v pedagogicko-psychologické poradně a v ambulanci střediska výchovné péče.

Mimo evropské destinace jsem cestovala zejména v JV Asii a na Blízkém východu (Barma, Thajsko, Malajsie, Singapur, Kambodža, Bali, Srí Lanka, Irán, Sýrie, Jordánsko, Libanon).

 

Co mi přineslo mateřství?

Jsem maminkou dcery Adiny, syna Antonína a dcery Aloisie.

Mateřství mi přineslo řadu životních výzev a úžasně funguje jako program rozvoje mého osobního potenciálu.

Až po letech péče o velkou rodinu, jsem našla odvahu a motivaci vydat se cestou, ve které svobodně ladím práci s osobním  životem. A chystám se cestovat společně s dětmi.

 

Co mi přinesla diagnóza ADHD?

Život s ADHD je velká životní výzva.

Pro mě jako psycholožku je to komplikovanější v tom, že lidé očekávají, že svoje dítě z hyperaktivity, neklidu a nesoustředění vyléčím.

Výchova dítěte, které „nezapadá“ má velký potenciál ukázat život v jiném světle.  Snažím se nejít proti zdi, hledat rovnováhu a vyhýbat se stereotypnímu myšlení.

 

Jak vám mohu pomoci?

Vím, že rodičům dětí s ADHD chybí zejména podpora a vytrvalost.

Často bývají obviňováni za selhávání svých dětí od svých nejbližších, od učitelů i od odborníků.

Chybí jim kontakt se spřátelenými rodinami s dětmi, protože často narážení na nepochopení.

Proto jsem založila jsem FB skupinu, ve které jsme všichni „na stejné lodi“, kde komunikujeme s respektem, pozitivně a přitom pracujeme na sobě.

Poskytuji online/telefonické konzultace pro rodiče dětí s ADHD, při kterých uplatňuji svoje zkušenosti a zkušenosti jiných odborníků ve formě komplexního přístupu k řešení ADHD.

Mám najednou pocit, že vše zvládnu lépe. Je moc příjemné probrat některé situace s člověkem, který zažívá podobné zkušenosti. Utvrdí vás v tom, že na to jdete správně. Všem rodičům doporučuji. Ještě jednou moc děkuji.

Simona Vaňková

Učitelka

Byla to skvělá hodinka plná inspirace, rad, pomoci, ujištění, pozitivní energie a hlavně pochopení. Děkuji za ni. Doufám, že to nebylo poprvé ani naposledy.

Konzultaci můžu vřele doporučit, ať už řešíte jakýkoliv problém nebo se jen tak potřebujete pobavit s odborníkem, který má vlastní zkušenost. Směle do toho.

Kamila Veselá

Předškolní pedagog